14. Pasty zrobione z tofu

Dostępne są aż w czterech wersjach smakowych. Niewielkie, wygodne opakowanie bardzo dobrze sprawdzi się podczas podróży. 

15. Tahini

Zrobiona z sezamu pasta jest jednym z najważniejszych składników hummusu. Ten przepełniony wapniem produkt sprawdzi się idealnie także jako baza do sosów, czy też dodatek do płatków owsianych. 

16. Vegetable crisps

Chipsy zrobione z pieczonych warzyw, takich jak słodki ziemniak, marchewka, burak, czy pasternak. W sieci Lidl oferowanych jest wiele wegańskich chipsów marki własnej, niemniej jednak jeżeli zależy ci na słonej i zdrowej przekąsce - polecamy ci taką opcję.

17. Baton z owocami

Przekąska wykonana na bazie suszonych owoców w dwóch różnych smakach (truskawkowym i jabłkowym), jak i daktyli. Jest to dużo zdrowsza alternatywa dla tradycyjnych słodyczy. 

18. Quinoa snacks

Chrupki wieloziarniste z dodatkiem komosy ryżowej. Dostępne są w trzech różnych smakach : ziołowym, pomidorowym i solonym. To znacznie zdrowsza wersja prażynek. 

Ciasteczka owsiane

19.Sasanki Owsiane z dodatkiem sezamu 

Ciasteczka owsiane z dodatkiem sezamu. Będą idealne jako przekąska na spotkaniu ze znajomymi.

20. Napój z chia

Sok z dodatkiem nasion szałwii hiszpańskiej. Dzięki takiemu dodatkowi został wzbogacony w kwasy Omega-3 

21. Ciastko z morelą

Taka słodkie ciastko z nadzieniem morelowym będzie idealne dla wszystkich, którzy uwielbiają słodkości.

Produkty w Lidlu stają się coraz bardziej roślinne!

Wyżej wymienione produkty to tylko część oferty roślinnej Lidla. Znajduje się w niej również wiele produktów, na bazie których możliwie jest stworzenie wegańskich produktów. Pominęliśmy także gotowe produkty, które są wegańskie : napoje, sorbety, sezamki, chipsy, paluszki, czy gorzkie czekolady.  

Jak widać wyżej, w Lidlu każda osoba będąca na diecie roślinnej będzie mogła znaleźć coś dla siebie, niezależnie od tego czy należy do grupy #veganfatness, czy też do  #veganfitness.

Wypróbowaliście już powyższe produkty? Może posiadacie swoje ulubione produkty wegańskie z Lidla? A których rzeczy w Lidlu wam zdecydowanie brakuje i chcielibyście, aby znalazły się na sklepowej półce?