Dlaczego właśnie produkty roślinne?

Według przeprowadzonych przez firmę Mintel badań w przedziale wiekowym 25-34 aż 10 procent respondentów zadeklarowało, że znajduje się na diecie wegańskiej, albo wegetariańskiej. Trend ten nie pozostał bez żadnego wpływu na działanie sklepów, które powiększyły liczbę produktów roślinnych w swojej ofercie. W każdym sklepie Lidl znaleźć możemy wiele opcji bez produktów odzwierzęcych. Wielu roślinnych produktów można szukać także w ofercie Intermarche. 

Roślinny Lidl

Lidl to jedna z najbardziej popularnych sieci w naszym kraju, a jego sklepy spotkamy także w małych miejscowościach. Poza produktami roślinnymi, takimi jak owoce, warzywa, kasze, strączki, czy też orzechy, znaleźć możemy w nim wiele produktów, które będą odpowiednie dla wegan. 

Sieć sklepów Lidl podczas trwania tygodni tematycznych odnośnie kuchni świata, zdrowym odżywianiem, albo świętami, posiada w swojej ofercie wyjątkowe roślinne produkty, jak chociażby baklawę, pasty curry, czy marcepanowe słodycze. Ponadto w ofercie Lidla znaleźć można także trudno dostępne artykuły, takie jak lody wegańskie, czy mrożoną pizzę z serem. Na stronie internetowej Lidl przedstawia wiele przepisów roślinnych, na przykład na tort marchewkowy.  

W poniższym wpisie skoncentrujemy się na stałej ofercie, dzięki czemu klient będzie pewny, że znajdzie wypatrzoną rzecz na półce. 

Mleczko kokosowe

Produkty roślinne dostępne w Lidlu

1. Mleczko kokosowe

Można je nabyć w dwóch wersjach : standardowej, jak i light. Standardowa nada się idealnie do ubijania, nawet bez schłodzenia będzie w stałej konsystencji. Można używać go nie tylko na słodko, jako bitą śmietanę, albo krem do ciast, ale i na słono, do zupy tajskiej, lub curry. 

2. Mleka roślinne

Oferujemy dwie opcje cenowe. Tańszą marki Pilos - dostępna jest sojowa, jak i ryżowa. Droższa marki Joya w różnych smakach, np. owsianym. W zależności od wybranego rodzaju mleka, polecamy je do ciast, kawy, owsianki, czy też do płatków. Znajdziesz je w najnowszej ofercie Tesco.

3. Jogurt PlantOn

To roślinna alternatywa, powstała na bazie mleka kokosowego. Do wyboru mamy trzy smaki - ananas-mango, jagodowy, jak i naturalny.

Socialmedia

Warte uwagi

Ryneczek Lidla

Ryneczek Lidla gwarantuje swoim klientom duży wybór wyselekcjonowanych świeżych owoców oraz warzyw. Ponadto również ziół i kwiatów, a to wszystko w atrakcyjnych cenach. Są to starannie...