Oferta tejże kategorii wzrasta nawet o 40 procent w ciągu roku. Czy drogerie mają się czego obawiać ? 

W naszym kraju na kosmetyki wydaje się średnio 10 mld złotych w ciągu roku, co stanowi bardzo dobrą perspektywę dla sieci handlowych.

Sklepy takie jak Lidl to jedne z najszybciej rozwijających się kanałów, które umożliwiają sprzedaż kosmetyków. Ich udział w sprzedaży tej kategorii wzrósł z 11,5 procent do 14,2 procent. Było to możliwe dzięki sprzedawcy nie tylko produktów znanych firm, ale i marek własnych. 

Lidl rozbudowuje swój własny asortyment kosmetyków, jak chociażby markę Cien. W przeciągu ostatnich miesięcy liczba kosmetyków tej marki wzrosła prawie o 40 procent. Cała kategoria kosmetyczna w Lidlu jest regularnie rozwijana. 

Udział rodzimych producentów, którzy dostarczają swoje produkty do sieci Lidl na terenie Europy stale rośnie. Pośród tych, którzy na co dzień współpracują z Lidlem jest na przykład Global Cosmed, który jest jednym z największych producentów kosmetyków w regionie.

lidl gazetka promocyjna aktualna

Firma ta zajmuje się dostarczaniem do sklepów Lidl chociażby mydeł w płynie, płynów do kąpieli, żeli pod prysznic i szamponów. Dzięki temu, że współpracuje z siecią Lidl, spółka ma szansę zainwestować w międzynarodowe projekty. 

Dzięki sieci Lidl firma Global Cosmed może eksportować swoje produkty na Węgry, Litwę, do Gredji, Słowenii, Chorwacji, Rumunii, Bułgarii, Słowacji, czy też do Czech. Poza tym w ostatnim czasie możliwe było także wzmocnienie sił sprzedażowych, które dedykowane są na rynki w Europie Zachodniej. Dzięki temu wkrótce firma Global Cosmed będzie miała szansę na podpisanie nowych kontraktów, dotyczących produktów branżowych, jak i marek prywatnych. 

Jak udowodniono w ostatnich badaniach PMR, właśnie to polscy producenci zyskują coraz bardziej na znaczeniu podczas kupowania kosmetyków. Tak wskazało ponad 40 procent respondentów. Sytuacja ta związana jest między innymi z modą na patriotyzm konsumencki, jak również z rosnącym zaufaniem do krajowych produktów.

Zobacz lidl gazetka promocyjna aktualna promocja na kremy !

Socialmedia

Warte uwagi

Zabawki na święta z Lidla

Lornetka z funkcją zoom 10-30x60 Cechuje ją lekka, kompaktowa obudowa. Antypoślizgowa warstwa gumowa wraz z precyzyjnym pokrętłem z pewnością ułatwi obserwacje. Obiekty 60 mm sprawi...