Lidl otwiera pierwszą placówkę outlet w Polsce

Udostępnij:

Duży dyskont działa w Opolu w trybie testowym. Lidl w Polsce posiada ponad 750 sklepów dyskontowych. Outlet w Opolu jest pierwszym niemieckim sklepem tego formatu na polskim rynku. Jak na razie jest to jedyna placówka Lidla w tym kraju i działa w trybie testowym. Lidl Outlet znajduje się przy ulicy Ozimskiej 184. Kiedyś był tam normalny punkt sprzedaży Lidla. W asortymencie nie ma artykułów spożywczych. Za to można tam kupić: odzież i obuwie dla całej rodziny, małe i duże AGD, meble, wyposażenie wnętrz oraz artykuły ogrodnicze.

Ceny w Lidl Outlet są znacznie tańsze niż w zwykłym sklepie sieciowym. Czasami można zaoszczędzić nawet 80%. Niska cena wynika z faktu, że w outlecie sprzedają resztę kolekcji. Warunki zwrotu zakupionych tu towarów nie odbiegają jednak od ogólnych zasad obowiązujących w Lidlu.

Wśród polskich sieci Biedronka posiada sklepy typu outlet. Początkowo nosiły nazwę Towaroteka, a od 2018 roku - Biedronka Outlet. W ostatnim czasie Carrefour rozpoczął także otwieranie sklepów typu outlet. Nie są one jednak zlokalizowane w osobnym budynku, lecz na terenie istniejących hipermarketów.