Ludzie z roku na rok żyją i odżywiają się coraz bardziej w świadomy sposób. Przykładają wagę nie tylko do ceny i smaku, ale i składu produktów oraz ich jakości. Stawia się przede wszystkim na naturalność i różnorodne diety. Wielu osobom nie jest więc obojętne w jaki sposób powstają produkty spożywcze, po które na co dzień sięgają oraz jak wpływa to na środowisko naturalne.

Obecnie w ofercie sklepów Lidl znajdują się owoce i warzywa marki Biotrend, które pochodzą z upraw certyfikowanych. W czasie ich wzrostu nie stosuje się sztucznych nawozów, oprysków chemicznych, stymulantów wzrostu, modyfikacji genetycznej czy konserwantów.

Czy to jest możliwe?

Obecnie są gospodarstwa, które wdrażają w życie działania, które mają na celu utrzymanie odpowiedniej żyzności gleby. Stosują wieloletni płodozmian oraz recykling substancji organicznych. Ponadto unikają stosowania nawozów sztucznych i innych środków, których zadaniem jest poprawa żyzności gleby. Gospodarstwa te starają się również racjonalnie i odpowiedzialnie wykorzystywać energię oraz zasoby naturalne  - wodę, powietrze czy glebę. To właśnie z takich gospodarstw pochodzą owoce i warzywa z serii Biotrend obecne w Lidlu.

Warzywa z marketu

Co to oznacza dla przeciętnego konsumenta?

Warzywa i owoce produkowane w sposób ekologiczny są naturalne i bardzo zdrowe, co jest niezwykle ważne przede wszystkim w przypadku dzieci. Decydując się np. na stosowanie cytryn czy pomarańczy Biotrend nie trzeba ich wyparzać, gdyż podczas ich uprawy nie stosuje się nawozów chemicznych. Ich skórka nie jest woskowana.

BIO - co to w ogóle znaczy?

Znak BIO oznacza, że dany produkt został wyprodukowany w sposób w 100% ekologiczny,a  więc taki, który respektuje naturalne cykle biologiczne oraz znacznie minimalizuje wpływ człowieka na środowisko naturalne. W uprawach stosowany jest więc płodozmian, a zakazane jest wykorzystywane modyfikacji genetycznych. W tym przypadku zwierzęta są hodowane na wolnych wybiegach i karmione opartymi na naturalnych składnikach paszami organicznymi.

leroy merlin plock

Socialmedia

Warte uwagi

Lidl podpowiada, jak skutecznie wybrać...

Lato przyszło pełne upałów i skwaru. Co zrobić, gdy nie możemy uciec do klimatyzowanego biura czy kawiarni? Lidl sugeruje, żeby zainwestować w odpowiednie urządzenie chłodzące i...