GOOD MOOD FOOD, CZYLI JEDZENIE Z LIDLA NA POPRAWĘ HUMORU

Udostępnij:

Ogromne tempo życia, nieustanny stres i mnóstwo obowiązków sprawia, że bardzo często w naszym życiu pojawia się napięcie, a w efekcie pogorszenie nastroju i samopoczucia.

Co najgorsze, nic nie wskazuje na to, żeby cokolwiek miało się poprawić. Żyjemy w coraz bardziej stresujących warunkach, praca wymaga od nas coraz więcej uwagi, do tego dochodzi pośpiech, nieregularne posiłki, zanieczyszczenie powietrza. Wszystko to sprawia, że czujemy się coraz gorzej i jesteśmy mniej szczęśliwi. 

Tymczasem okazuje się, że odpowiednia dieta ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Wszystko dlatego, że niektóre produkty pobudzają produkcję serotoniny, czyli związku zwanego również hormonem szczęścia. Z tego powodu kluczem do sukcesu może okazać się zróżnicowana i zbilansowana dieta. Jakie produkty najlepiej wpłyną na nasze samopoczucie?

Węglowodany

Na produkcję serotoniny w znacznym stopniu wpływają węglowodany. Warto jednak pamiętać, że mowa tu głównie o cukrach złożonych, więc najlepiej sięgać po pełnoziarniste produkty, oraz owoce, które mimo tego, ze posiadają w sobie cukry proste, to są wręcz niezastąpione.

Kwasy Omega-3

Najlepszym źródłem kwasów omega 3 są ryby oraz orzechy włoskie i pestki dyni. Kwasy tłuszczowe omega 3 co prawda nie wpływają na produkcję hormonu szczęścia, ale za to niwelują objawy przygnębienia i smutku. 

lidl gazetka promocyjna aktualna

Witaminy z grupy B

Najważniejszymi witaminami wpływającymi na samopoczucie są kwas foliowy oraz witamina B6. Znajdziemy je przede wszystkim w zielonych warzywach i owocach, a także w pomidorach i roślinach strączkowych. Witamina B6 znajduje się głównie w warzywach skrobiowych. Obie witaminy spotkamy także w bananach.Zobacz nową ofertę w Lidlu!

Magnez

Niedobór magnezu to jedna z częściej pojawiających się w naszych czasach dolegliwości. Jego powstawaniu sprzyja nadużywanie alkoholu, picie kawy, a także stres. Magnez znajdziemy przede wszystkim w orzechach, roślinach strączkowych i szpinaku. 

Witamina C

Najbardziej popularna witamina na świecie. Znajdziemy ją niemal we wszystkich owocach, a także w warzywach takich jak brokuły czy papryka.

Warto pamiętać także o regularnym piciu wody oraz ćwiczeniach fizycznych, które znakomicie wpływają na nasze samopoczucie.

Czy próbowałeś już jedzenia przygotowanego z owadów? Jeśli nie, warto poczytać gdzie możemy kupić takie produkty dla własnej degustacji i opinii. Może to przysmaki, które przypadną Tobie do gustu.