Polskie sklepy, które oferują testy na koronawirusy

Udostępnij:

Testy wykrywające obecność przeciwciał koronawirusowych we krwi są już dostępne na półkach Biedronki, Lidla i sklepu internetowego Super-Pharm. Dwa tygodnie temu Biedronka została pierwszą siecią handlową, która sprzedaje testy na obecność koronawirusów. Szybko się wyprzedały, więc dyskont musiał kupić nową partię. Testy Primacov, opracowane przez szwajcarskie laboratorium, są już dostępne w Biedronce. Pozwalają one na sprawdzenie obecności przeciwciał przeciwko COVID-19.

Początkowo test kosztował tutaj 49,99 zł. Teraz jednak cena została obniżona do 39,99 zł. Wynikało to z dostępności identycznych testów w innych polskich sklepach. Gdy tylko Primacovid pojawił się na półkach Biedronki, Lidl ogłosił, że zamierza sprzedawać ten sam produkt. Testy Primacovid były już dostępne w sklepach sieci pod koniec ubiegłego tygodnia. Lidl sprzedaje go za 39,99 funtów. Zmusiło to również Biedronkę do obniżenia ceny produktu.

Od zeszłego tygodnia w sklepie internetowym Super-Pharm można również kupić test na obecność przeciwciał IgM/IgG. Tutaj jednak są one sprzedawane w partiach po pięć sztuk. Jedno opakowanie kosztuje 449,95 zł. Należy pamiętać, że testy Super-Pharm, jak również testy Primacovid Biedronka i Lidl, pozwalają w krótkim czasie wykryć obecność przeciwciał IgM lub IgG przeciwko koronawirusowi w organizmie człowieka. Nie mogą być one jednak stosowane do wczesnego potwierdzenia COVID-19, ponieważ przeciwciała nie są wytwarzane natychmiast po zakażeniu.

W związku z działaniami sieci i zapotrzebowaniem klientów, Kaufland i Carrefour ogłosiły gotowość do udostępnienia testów na obecność koronawirusów. Ponadto ta ostatnia sieć chce zaoferować klientom nie tylko testy wykrywające przeciwciała, ale także potwierdzające lub zaprzeczające zakażeniu COVID-19.

 

Socialmedia

Warte uwagi

Przysmaki z Czech: Kofola i tradycyjne dania

Czechy to kraj nie tylko pięknych krajobrazów i bogatej historii, ale także pełen smakowitych potraw i niesamowitych napojów. Przysmaki z Czech: Kofola i tradycyjne dania - te słowa...