Sprawdź pomocną aplikację Ding! Najnowsza aplikacja lista zakupów doskonale się sprawdza podczas zakupów!

Ludzie z roku na rok żyją i odżywiają się coraz bardziej w świadomy sposób. Przykładają wagę nie tylko do ceny i smaku, ale i składu produktów oraz ich jakości. Stawia się przede wszystkim na naturalność i różnorodne diety. Wielu osobom nie jest więc obojętne w jaki sposób powstają produkty spożywcze, po które na co dzień sięgają oraz jak wpływa to na środowisko naturalne.

Obecnie w ofercie sklepów Lidl znajdują się owoce i warzywa marki Biotrend, które pochodzą z upraw certyfikowanych. W czasie ich wzrostu nie stosuje się sztucznych nawozów, oprysków chemicznych, stymulantów wzrostu, modyfikacji genetycznej czy konserwantów.

Czy to jest możliwe?

Obecnie są gospodarstwa, które wdrażają w życie działania, które mają na celu utrzymanie odpowiedniej żyzności gleby. Stosują wieloletni płodozmian oraz recykling substancji organicznych. Ponadto unikają stosowania nawozów sztucznych i innych środków, których zadaniem jest poprawa żyzności gleby. Gospodarstwa te starają się również racjonalnie i odpowiedzialnie wykorzystywać energię oraz zasoby naturalne  - wodę, powietrze czy glebę. To właśnie z takich gospodarstw pochodzą owoce i warzywa z serii Biotrend obecne w Lidlu.

Warzywa z marketu

Co to oznacza dla przeciętnego konsumenta?

Warzywa i owoce produkowane w sposób ekologiczny są naturalne i bardzo zdrowe, co jest niezwykle ważne przede wszystkim w przypadku dzieci. Decydując się np. na stosowanie cytryn czy pomarańczy Biotrend nie trzeba ich wyparzać, gdyż podczas ich uprawy nie stosuje się nawozów chemicznych. Ich skórka nie jest woskowana.

BIO - co to w ogóle znaczy?

Znak BIO oznacza, że dany produkt został wyprodukowany w sposób w 100% ekologiczny,a  więc taki, który respektuje naturalne cykle biologiczne oraz znacznie minimalizuje wpływ człowieka na środowisko naturalne. W uprawach stosowany jest więc płodozmian, a zakazane jest wykorzystywane modyfikacji genetycznych. W tym przypadku zwierzęta są hodowane na wolnych wybiegach i karmione opartymi na naturalnych składnikach paszami organicznymi.

leroy merlin plock

Socialmedia

Warte uwagi

Jakie buty wybrać do biegania?

Podstawowe pytanie to oczywiście co powinny mieć budy do biegania. To oczywiście trudna kwestia, ponieważ bieganie to wyzwanie i intensywna aktywność, dlatego odpowiednie przygotowanie...