Sprawdź pomocną aplikację Ding! Najnowsza aplikacja lista zakupów doskonale się sprawdza podczas zakupów!

Jak to się właściwie zaczęło?

Początki działalności firmy Lidl są związane z losami rodziny Schwarzów. To właśnie ta rodzina w pierwszej połowie XX wieku założyła w niemieckim mieście Heilbronn hurtownię artykułów kolonialnych i owoców egzotycznych. W 1930 roku do biznesu dołączył się Józef Schwarz. Jego wkład w rozwój firmy był bardzo duży. Dzięki niemu firma zwiększyła swój asortyment i stała się hurtownią artykułów spożywczych. Zmianie uległa także nazwa firmy - z dotychczasowej Südfrüchte Großhandlung Lidl & Co na Lidl & Schwarz Lebensmittel-Sortiments-Großhandel. 

Pierwsze sklepy sieci Lidl

Firma przez szereg lat funkcjonowała na rynku lokalnym tylko jako hurtownia, a jej właściciele nie mieli w zamiarze rozpoczynać sprzedaży detalicznej. Zmiany pojawiły się w latach 60 XX wieku. Schwarzowie postawili na zupełnie nowe kierunki rozwoju firmy, a ich efektem stało się otwarcie w Backnang pierwszego sklepu ze sprzedażą detaliczną pod nazwą Handelshof. Niemniej jednak największym przełomem stał się początek lat 70.

leroy merlin zielona góra

Wtedy to właśnie w działalność przedsiębiorstwa zaangażował się syn Josefa Schwarza -Dieter. Już w 1973 roku otworzył on pierwszy sklep Lidl. W kolejnych latach Lidl zdecydowanie zwiększył swój asortyment, bowiem dostępne stały się artykuły codziennej potrzeby, dzięki czemu stał się jedną z pośród czołowych na rynku niemieckim marek. W 1977 roku w skład sieci wchodziły 33 placówki. W latach 80 było to już 300 sklepów na terenie Niemiec. 

Rozwój na skalę światową 

Dzisiaj Lidl to bardzo wyjątkowa sieć, którą docenia się w całej Europie. Rozwój międzynarodowy przedsiębiorstwa rozpoczął się w 1990 roku i trwa po dzień dzisiejszy. Pierwsze sklepy zagraniczne zostały otwarte we Francji. Potem pojawiły się w Wielkiej Brytanii i innych krajach europejskich, w tym w Polsce, w którym marka Lidl obecna jest od 2002 roku. Dzisiaj Lidl posiada ponad 550 sklepów w Polsce, jak i ok. 10 tysięcy w 26 innych krajach. Od samego początku nastawiony jest na wysoką jakość oferowanych produktów, prostotę działania, jak i zorientowanie na klienta i dobranie jak najlepszych pracowników. Zobacz nową ofertę  leroy merlin zielona góra

Zobacz primark polska ceny!

Socialmedia

Warte uwagi

Jakie buty wybrać do biegania?

Podstawowe pytanie to oczywiście co powinny mieć budy do biegania. To oczywiście trudna kwestia, ponieważ bieganie to wyzwanie i intensywna aktywność, dlatego odpowiednie przygotowanie...