Dlaczego właśnie produkty roślinne?

Według przeprowadzonych przez firmę Mintel badań w przedziale wiekowym 25-34 aż 10 procent respondentów zadeklarowało, że znajduje się na diecie wegańskiej, albo wegetariańskiej. Trend ten nie pozostał bez żadnego wpływu na działanie sklepów, które powiększyły liczbę produktów roślinnych w swojej ofercie. W każdym sklepie Lidl znaleźć możemy wiele opcji bez produktów odzwierzęcych. 

Roślinny Lidl

Lidl to jedna z najbardziej popularnych sieci w naszym kraju, a jego sklepy spotkamy także w małych miejscowościach. Poza produktami roślinnymi, takimi jak owoce, warzywa, kasze, strączki, czy też orzechy, znaleźć możemy w nim wiele produktów, które będą odpowiednie dla wegan. 

Sieć sklepów Lidl podczas trwania tygodni tematycznych odnośnie kuchni świata, zdrowym odżywianiem, albo świętami, posiada w swojej ofercie wyjątkowe roślinne produkty, jak chociażby baklawę, pasty curry, czy marcepanowe słodycze. Ponadto w ofercie Lidla znaleźć można także trudno dostępne artykuły, takie jak lody wegańskie, czy mrożoną pizzę z serem. Na stronie internetowej Lidl przedstawia wiele przepisów roślinnych, na przykład na tort marchewkowy.  

W poniższym wpisie skoncentrujemy się na stałej ofercie, dzięki czemu klient będzie pewny, że znajdzie wypatrzoną rzecz na półce. 

Mleczko kokosowe

Produkty roślinne dostępne w Lidlu

1. Mleczko kokosowe

Można je nabyć w dwóch wersjach : standardowej, jak i light. Standardowa nada się idealnie do ubijania, nawet bez schłodzenia będzie w stałej konsystencji. Można używać go nie tylko na słodko, jako bitą śmietanę, albo krem do ciast, ale i na słono, do zupy tajskiej, lub curry. 

2. Mleka roślinne

Oferujemy dwie opcje cenowe. Tańszą marki Pilos - dostępna jest sojowa, jak i ryżowa. Droższa marki Joya w różnych smakach, np. owsianym. W zależności od wybranego rodzaju mleka, polecamy je do ciast, kawy, owsianki, czy też do płatków. 

3. Jogurt PlantOn

To roślinna alternatywa, powstała na bazie mleka kokosowego. Do wyboru mamy trzy smaki - ananas-mango, jagodowy, jak i naturalny.

Socialmedia

Warte uwagi

Następna książka kucharska w marketach Lidl...

Zobacz nowe duka promocje! Książki kulinarne jako nagrody za zebrane naklejki spotykają się w Lidlu z podobnym zainteresowaniem, co maskotki w konkurencyjnym dyskoncie. Z związku z...