GOOD MOOD FOOD, CZYLI JEDZENIE Z LIDLA NA POPRAWĘ HUMORU

Udostępnij:

Ogromne tempo życia, nieustanny stres i mnóstwo obowiązków sprawia, że bardzo często w naszym życiu pojawia się napięcie, a w efekcie pogorszenie nastroju i samopoczucia.

Co najgorsze, nic nie wskazuje na to, żeby cokolwiek miało się poprawić. Żyjemy w coraz bardziej stresujących warunkach, praca wymaga od nas coraz więcej uwagi, do tego dochodzi pośpiech, nieregularne posiłki, zanieczyszczenie powietrza. Wszystko to sprawia, że czujemy się coraz gorzej i jesteśmy mniej szczęśliwi. 

Tymczasem okazuje się, że odpowiednia dieta ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Wszystko dlatego, że niektóre produkty pobudzają produkcję serotoniny, czyli związku zwanego również hormonem szczęścia. Z tego powodu kluczem do sukcesu może okazać się zróżnicowana i zbilansowana dieta. Jakie produkty najlepiej wpłyną na nasze samopoczucie?

Węglowodany

Na produkcję serotoniny w znacznym stopniu wpływają węglowodany. Warto jednak pamiętać, że mowa tu głównie o cukrach złożonych, więc najlepiej sięgać po pełnoziarniste produkty, oraz owoce, które mimo tego, ze posiadają w sobie cukry proste, to są wręcz niezastąpione.

Kwasy Omega-3

Najlepszym źródłem kwasów omega 3 są ryby oraz orzechy włoskie i pestki dyni. Kwasy tłuszczowe omega 3 co prawda nie wpływają na produkcję hormonu szczęścia, ale za to niwelują objawy przygnębienia i smutku. 

lidl gazetka promocyjna aktualna

Witaminy z grupy B

Najważniejszymi witaminami wpływającymi na samopoczucie są kwas foliowy oraz witamina B6. Znajdziemy je przede wszystkim w zielonych warzywach i owocach, a także w pomidorach i roślinach strączkowych. Witamina B6 znajduje się głównie w warzywach skrobiowych. Obie witaminy spotkamy także w bananach.Zobacz nową ofertę w Lidlu!

Magnez

Niedobór magnezu to jedna z częściej pojawiających się w naszych czasach dolegliwości. Jego powstawaniu sprzyja nadużywanie alkoholu, picie kawy, a także stres. Magnez znajdziemy przede wszystkim w orzechach, roślinach strączkowych i szpinaku. 

Witamina C

Najbardziej popularna witamina na świecie. Znajdziemy ją niemal we wszystkich owocach, a także w warzywach takich jak brokuły czy papryka.

Warto pamiętać także o regularnym piciu wody oraz ćwiczeniach fizycznych, które znakomicie wpływają na nasze samopoczucie.

Czy próbowałeś już jedzenia przygotowanego z owadów? Jeśli nie, warto poczytać gdzie możemy kupić takie produkty dla własnej degustacji i opinii. Może to przysmaki, które przypadną Tobie do gustu. 

Socialmedia

Warte uwagi

Polskie sklepy, które oferują testy na...

Testy wykrywające obecność przeciwciał koronawirusowych we krwi są już dostępne na półkach Biedronki, Lidla i sklepu internetowego Super-Pharm. Dwa tygodnie temu Biedronka została...