Biedronka i Lidl zmieniają godziny otwarcia z powodu kwarantanny

Udostępnij:

Sprawdź pomocną aplikację Ding! Najnowsza aplikacja lista zakupów doskonale się sprawdza podczas zakupów!

Dwie najpopularniejsze w Polsce sieci dyskontowe są czynne w weekendy 24 godziny na dobę.

Od soboty 27 marca Polska jest objęta kwarantanną. W szczególności ograniczono liczbę osób, które mogą robić zakupy w jednym sklepie w tym samym czasie: jeśli sklep ma powierzchnię do 100 metrów kwadratowych, jedna osoba może robić zakupy na 15 metrów kwadratowych, jeśli sklep ma powierzchnię powyżej 100 metrów kwadratowych - jedna osoba na 20 metrów kwadratowych. Ponadto, polskie władze nie zezwoliły na dodatkowy dzień zakupów w przeddzień Wielkanocy. W związku z tym krajowe sieci handlowe ogłosiły wydłużone godziny otwarcia swoich sklepów.

Dlatego w sobotę 27 marca sklepy Biedronka będą otwarte od 6.00 do 14.00, a ponad 100 sklepów będzie czynnych całą dobę. Warto zaznaczyć, że 28 marca to jedyna niedziela w marcu, kiedy w Polsce nie obowiązują weekendowe ograniczenia zakupowe.

W tym samym czasie, od piątku 26 marca, Lidl przestawi ponad 200 swoich sklepów na 24-godzinny rozkład jazdy. Zgodnie z tym harmonogramem, będą one otwarte przez cały tydzień przed Wielkanocą. W piątek 26 marca sklepy Leroy Merlin będą otwarte do godziny 22.00. Dodatkowo sieć wprowadziła usługę ekspresowej dostawy dla zamówień internetowych i telefonicznych: klienci otrzymają paczki jeszcze tego samego dnia.

Zobacz primark polska ceny!

Socialmedia

Warte uwagi

Jakie buty wybrać do biegania?

Podstawowe pytanie to oczywiście co powinny mieć budy do biegania. To oczywiście trudna kwestia, ponieważ bieganie to wyzwanie i intensywna aktywność, dlatego odpowiednie przygotowanie...