Następna książka kucharska w marketach Lidl. Polacy przeczytają w niej o zaletach owoców i warzyw

Udostępnij:

Zobacz nowe duka promocje!

Książki kulinarne jako nagrody za zebrane naklejki spotykają się w Lidlu z podobnym zainteresowaniem, co maskotki w konkurencyjnym dyskoncie. Z związku z tym sieć marketów Lidl ogłosiła następną edycję akcji.

Ponownie tuż przed świętami klienci Lidla będą kolekcjonować naklejki, które wymienią na książki kucharskie. Najnowsza pozycja została opracowana we współpracy z Instytutem Żywności i Żywienia, nie można jej zatem zarzucić braku profesjonalizmu. Egzemplarzy powinno wystarczyć dla wszystkich chętnych, wydrukowano ich bowiem niemal 2 miliony. Na kartach książki znajdziemy przepisy przygotowane między innymi przez znanych współpracowników Lidla: Karola Okrasę i Darię Ładochę, a także przez blogerkę Kingę Paruzel oraz cukiernika Pawła Maleckiego. Treść dopełniają informację na temat zapobiegania marnowaniu jedzenia, opracowane przez Polską Federację Banków Żywności.

Książka promuje warzywa i owoce jako podstawę piramidy zdrowego odżywiania. Zawiera 60 przepisów na zdrowe posiłki, które będą wsparciem w planowaniu codziennej, zbilansowanej diety.

Książka kucharska w Lidlu  promocje !

Jak zapewnia prof. dr hab. n. med. Mirosław Jarosz, piastujący stanowisko dyrektora Instytutu Żywności i Żywienia, współpraca firmy Lidl Polska z Instytutem wpłynie na poprawię zdrowia konsumentów, dzięki łatwiejszemu dostępowi do literatury z dziedziny zdrowego odżywiania.

Książka pod tytułem „Jeść zdrowiej. Warzywa i owoce” podzielona została na dwie części: edukacyjną oraz tę z przepisami. Dzięki tym ostatnim każdy będzie mógł samodzielnie przygotować owocowo-warzywne potrawy na cały dzień.

Przedstawicielka Biura Prasowego Lidl Polska, Aleksandra Robaszkiewicz, mówi, że firmie zależało na przedstawieniu rzetelnych informacji. Dlatego też podjęto współpracę z głównym autorytetem z obszaru zdrowego żywienia w Polsce – Instytutem Żywności i Żywienia. Dyskont wyraża nadzieję na przekonanie konsumentów do własnoręcznego przyrządzania potraw oraz przywiązywania wagi do ich wartości odżywczych.

Socialmedia

Warte uwagi

Polskie sklepy, które oferują testy na...

Testy wykrywające obecność przeciwciał koronawirusowych we krwi są już dostępne na półkach Biedronki, Lidla i sklepu internetowego Super-Pharm. Dwa tygodnie temu Biedronka została...